Estebien | Estetik Merkezi | Bakırköy Güzellik Merkezi

Soğuk Lipoliz

Cryo Terapi

Türkiye’de ilk olarak merkezimizde uygulanan bu yöntemin en can alıcı noktalarından biri de tedaviyi uzun bir süreye yayarak vücudu ve metabolizmayı çok yormadan bölgesel incelmenize destek olmasıdır. Soğuk Lipoliz artık kilo problemi olan insanların vücutlarındaki yağı dondurma yöntemiyle atan ve kilo vermelerini sağlayan yeni bir teknoloji var. Bu teknoloji soğuğun lipolizi (yağ yakımı) tetikleyeceği düşüncesine dayanılarak geliştirilmiştir. Soğuk Lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelerek vücuttan atılmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir.

Soğuk Lipoliz

Muhteşem ve göz alıcı formda bir vücut için daha serin bir alternatif Cryo Terapi yağ hücrelerinin parçalanmasını hızlandırır ve metabolizma aracılığıyla vücuttan atılmasını sağlar. Bu sayede deri altındaki yağ tabakası incelir.

Soğuk Lipoliz Tekniği

• Cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır. • Acısız- Ağrısız- İğne, enjeksiyon v.s. yok • Lipoliz diğer adıyla yağ parçalanmasını tetiklemek için yağ hücrelerini dondurur ve lenfatik sistem tarafından atılmalarını sağlar. • Soğuk lipoliz uygulama bölgesine yerleştirildikten hemen sonra aktif olarak çalışmaya başlar ve etkisini giderek arttırır. • Cihaz yerleştirildikten 5 ila 20 dk içersinde 4 derece soğuklukta yağ parçalayıcı etkisini göstermeye başlar. • Diğer dokulara zarar vermez. • Apoptotik yağ hücrelerinin ölmesini sağlar. • Soğuk lipoliz doğal olarak meydana gelen bir iltihaplanma süreci sonrasında ölü yağ hücreleri vücuttan atılır ve yağ tabakasında incelme olur. • Sinirler, kas dokusu ve kemiklerin etrafındaki yağ dokusunu azaltan zararsız bir uygulamadır. • Yağ tabakasının yoğun olarak bulunduğu bölgelerde daha etkilidir.

Soğuk Lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor ?

Cihaz, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerinin özel el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık 1 saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı azalma sağlamaktadır. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan en üst seviyeye çıkmaktadır. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.